Kniha X: Praktiky

Seznam Praktik:

  1. Učení
  2. Dosáhnutí poznání
  3. Nirvána
  4. Přijetí sebe
  5. Hledání ostatních
  6. Podpora
  7. Smíření
  8. Pokoj
  9. Klid

Část I: Učení

Jak dosáhnout klidu a Boha? Jedině učením a seberozvojem, tedy rozvíjením svých schopností jak duševních tak i fyzických. Ovšem Fyzično a Psychično musí být v rovnováze, aby bylo přiměřené schopnostem Boha v ně! Důležité je si uvědomit, že překonávání svých vlastních hranic, v rozumné formě, je důležité pro svůj vlastní rozvoj aby kooperace Boha a Člověk udělala Nadčlověka. 

Jedině Moudrý Člověk umí naplno využít svůj potenciál. To jest, ten, který má znalosti, zná své hranice a limity, umí s tím všim pracovat a aplikovat to jak na sebe tak i na ostatní tak aby tvořil Dobro. Proto je hlavní i rozvíjet svůj vlastní morální kompas, hodnoty atd. Vše se doplňuje a vše dělá celek! Jedině učení se, dokáže otevřít plný potenciál člověka a tím ho posunout. 

Učení je důležitá etapa pro poznání sebe a Boha, který námi vládne. Právě učení sebe sama v tom jak to lidské já cítí, dokáže popsat Boha a tím může k Člověku promlouvat Bůh. Tedy tím pádem, Učení je promluva Bohu k Člověku jak přes dávné roky až do současnosti, tedy lze říct, že povědět, že Série Bohů jež jsou součástí člověka, promlouvají k nám skrz učení lidstva.  

Část II. Dosáhnutí učení

Při dosáhnutí učení

Když dosahujeme učení, je důležité si uvědomovat co ty informace znamenají. Proto právě v tomto stádiu je nutné si třídit to co nás může obohatit, to co známe a to co neznáme a musíme s tím pracovat! Tedy v tomto stádiu je důležité primárně TŘÍDIT. Tedy při dosahování ovládnutí učení musíme chápat co PRO NÁS UČENÍ ZNAMENÁ. Tedy jestliže, člověk dosahuje učení musí chápat k čemu je. 

Dosáhnutí učení

Když dosáhneme učení a máme jej protříděný, tak je nutné vše APLIKOVAT A VYZKOUŠET. Teprve když to aplikujeme a vyzkoušíme tak můžeme se od toho odpíchnout. To co funguje dobře je nutné ponechat a to co nefunguje nepoužijeme Tedy Dosáhnutí učení je v podstatě i zkoušení v praxi. Tedy abysme dosáhli Boha, tak se musíme učit a v posledním stádiu i ty znalosti musíme vyzkoušet. Ergo Nalezneme Boha když naše znalosti vyzkoušíme a stoprocentně fungují. Když máme tyto kroky splněné nalezli jsme Boha a můžeme dále pokračovat.

Část III. Nirvána

Co je to Nirvána?

Nirvána v tomto pojetí je PROCES SMÍŘENÍ SE (bez přijetí sebe). Tedy Dosáhnutí nirvány, znamená smířít se svým vlastním stavem. Stavem, ve kterým jsme a který je v nás. Tedy když jsme v Nirváně tak jsme vyrovnaní a dokážeme s sebou pracovat a tím ovlivňovat okolí tak aby to bylo prospěšné pro sebe i pro všechny. Proto právě dosáhnutí Nirvány je důležitý krok pro přijetí svého Ega a ovládnout ho. 

Jaký je účel Nirvány?

Účel Nirvány je takový, že nás má pomocí námi získaných vědomostí usměrnit, čímž Ovládnout své Ego a tím nechat Promluvit svého Boha, Čímž vzniká z neotesaného Člověka, Lepší Člověk. Tedy Nirvána je proces postaplikačního systému vyrovnání se se svým JÁ a poté přípravou na sebepřijetí sebe, jakožto persony, která je schopná za sebe jednat a myslet v co největším měřítku. Tedy jakási “úprava aplikovaných znalostí přímo pro tu osobu”.

Jak přejít z Nirvány k sebepřijetí?

Toto je asi jedna z nejdůležitějších částí, která je důležitá pro Přijetí Víry, neboť právě víra je ze vztahu Člověka k Bohu! Tedy musí být co nejvíce upřímné v tom, že Člověk musí být se vším co získal, ztotožněn, ale zároveň propojené s rozumem tak aby vše fungovalo v symbióze. V tom případě je o doopravdy funkční víru v Boha. Tedy tajemství Víry je v Symbióze myšlení, psychiky a emocí: z toho vychází Dva bratři, kteří se doplňují a to Člověk a Bůh, jejichž kombinací se tvoří Nadčlověk, který následně může vzniknout. 

Když máme vše v Symbióze, už jsme jen krůček od sebe přijetí a tím i přijetí Boha. V tomto stavu ještě můžeme se zříct Boha a tím i Sebe, a tím svůj vnitřek v podstatě nevnímat, ale je otázka jestli to je nutné. V některých případech to může být nutné, jestliže ten člověk nesnese pocit z vnímání okolí a sebe zároveň, ale to pak znamená, že není vyrovnán úplně. A když sebe přijme může si pomoct, sice hodně, ale může být pak zmatený, tedy proto VŠE ZÁLEŽÍ NA INDIVIDUALITĚ ČLOVĚKA! 

Tedy naopak, když vše je v symbióze a je to ukočírovatelné, můžeme se přijmout sami, takový jací jsme jakožto ČLOVĚK! Proto právě zde dokončujeme cestu z rozcestí, na kterém jsme a vybíráme si vlastní cestu!

Část IV: Přijetí sebe

Přijetí sebe, je důležité pro dovršení svého poznání, které je nezvratné a neoddálitelné. Tedy před tím než sebe sami přijmeme, je potřeba znát sebe, své znalosti a nějak tak i své okolí. Tato část je definitivně neodvratitelná, když se jednou dá osoba na tuto cestu, a musí tohoto dosáhnout. 

Co znamená přijmout sebe?

Přijmout sebe, znamená poté co dosáhneme a vyzkoušíme znalosti, načež je následně implementujeme tak se stanou, v podstatě naší nepřímou součástí Nás. Tím i sebe měníme a v této době by bylo ideální přijmout sebe samého, neboť učením se dozvídáme o sebe samotných, čímž se můžeme ještě lépe přijmout. Tedy přijmout sebe znamená poznat sebe. 

Jak přijmout sebe?

Přijmout sebe, v podstatě stačí si říct, že sebe přijímá, což samozřejmě musí být upřímně vůči sobě a v podstatě nesmí jít proti svědomí a svobod Člověka, kterého se to týká. Tedy musíme abychom sebe přijali, již od učení pozorovat a poté si můžeme v podstatě říct, že se přijímáme. 

Část V: Hledání ostatních

Tento krok je nepovinný, ale může být prospěšný a to hledání stejně smýšlejících lidí. Tento krok je dobrý udělat po přijetí sebesama, neboť potom můžeme pochopit i ostatní, neboť mohou mít trochu jiné poznatky. Tímto krokem je můžeme koordinovat jakožto ze strany druhého pohledu na vaše poznání a tím můžete vidět nějaký jiný pohled, jež může být užitečný. 

Výhody a nevýhody

Nespornou výhodou je možný druhý pohled, který je na Vás v podstatě nový a tím i prospěšný, samozřejmou nevýhodou je její proměnlivost v uvažování nad sebou samotnými, nebo přenášená radikalismu ať z jedné nebo z druhé strany. Proto je důležité při tomto kroku dělat důkladný výběr lidí. 

Při důkladném výběru lidí je potřeba už je poznávat aby byly vztahy zároveň silné, ne-li přátelské. Hledání ostatní nemá být verbování, nýbrž jako hledání stejně jedinečných a stejně smýšlejících lidí, které již poznali sami sebe. V podstatě lze říct, že to není úplně OTÁZKOU VÍRY, ALE OTÁZKOU VYSPĚLOSTI. Tedy jediná možnost, jak najít “pravého uvědomělého člověka”, je najít vyspělého člověka. 

Část VIII: Pokoj

Pokoj následuje po smíření, kdy člověk již nemá v sobě pnutí a dokáže svým způsobem fungovat v klidu a čelit všemu s nadhledem. Tedy když Člověk dosáhne pokoje je již do jisté míry dost spjatý sám se sebou a svým rozpoložením. Tedy tímto Člověk je již spjatý s nějakým svým postojem k světu a životu.

Tedy tímto je pokoj důležitý jako již pomyslný vrchol svého snažení a tímto jsme do z většiny již Poměrně vyspělým člověkem. Čímž se můžeme pomalu vrhat do další činnosti a Jsme již jakési duchovní bytosti, které již jsou nějak tak uvědomělé. Čímž již můžeme svoje osvícení postupně rozvíjet, což je celoživotní cesta. 

Část IX: Klid

Klid je vrcholné stádium rozpoložení člověka, která znamená, že ten člověk je v mnoha způsobech nad věcí a tím i dokáže jednat velice v klidu. Takový člověk, dokáže vzít svůj život tak jak chce a velice řádně s ním nakládat. Tato část, je zajímavá z toho důvodu, že jde o vysoké stádium pokoje, kterou nedokáže každý, díky svému Egu a emocím. 

Klid je důležitý pro ty nejsložitější nebo nejdůležitější skutky, které  mohou být kontroverzní, nebo mají zásadní záměr. Tedy Klid je vyšší stupeň pokoje, který může být maximální. Čímž tento stupeň je obtížné dosáhnout z otázky Ega.